Start Zawody Zawody 2015
Zawody 2015

III turę zawodów Wigilijnych rozegrano na strzelnicy SBS SALWA w Wołominie w dniu 18 grudnia 2015r.Rywalizowano  w strzelaniu z pistoletu oraz dodatkowo z karabinka i strzelby-broń klubowa. Zawody ujęte w kalendarzu WMZSS.

Protokół w załączeniu. 

 

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz plik (Zawody _Wigilijne_18.12.2015.pdf)Zawody _Wigilijne_18.12.2015.pdf277 Kb
 
13 grudnia  na strzelnicy wojskowej Rembertów - Wesoła odbyły się  Zawody Wigilijne (II tura). Rozegrane zostały konkurencje praktyczne - karabin, pistolet oraz strzelba głądkolufowa. Zawody zgłoszone do kalendarza WMZSS (obserwator). W załączeniu protokół.
Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz plik (Zawody _Wigilijne_13.12.2015.pdf)Zawody _Wigilijne_13.12.2015.pdf275 Kb
 

5 grudnia w Dawidach Bankowych, ul. Starzyńskiego 43 w Centrum Strzeleckim Kaliber Sp. z o.o. odbyły się zawody strzeleckie o Puchar Beretty. Nasi koledzy po zaciętej walce stanęli na podium. Kolega Mariusz Ćwikła zajął II miejsce z wynikiem 132 punktów, kolega Daniel Gankowski zajął III miejsce z wynikiem 131. Zwycięzca zawodów uzyskał wynik 133 punkty. Nagrodą główną jest pistolet 9mm Beretta 92FS/M9 wersja limitowana. Serdecznie gratulujemy.

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz plik (Plakat.jpg)Plakat.jpg332 Kb
 

Zawody Strzeleckie "50" (I tura zawodów wigilijnych 13 grudnia) odbyły się na strzelnicy klubowej BS SALWA w piątek 4.12.2015r. od godz. 19.30.Konkurencja specjalna pcz-50 oraz karabin i strzelba. Zawody ujęte w kalendarzu (obserwator).

W załączeniu wyniki. 

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz plik (Zawody _Pięćdziesiątka_04.12.2015.pdf)Zawody _Pięćdziesiątka_04.12.2015.pdf281 Kb
 

Szanowne Koleżanki i Koledzy,

Komisarz KE Pani Poseł Bieńkowska próbuje przeforsować prawo w praktyce zakazujące posiadanie broni samopowtarzalnej. Pozwoliliśmy sobie przedstawić poniżej stanowisko Klubu Poselskiego Kukiz`15, które jest zbieżne ze stanowiskiem Zarządu BS Salwa. 

"Dyrektywa UE nr 447 w sprawie broni palnej to sukces terrorystów.
Jednym z podstawowych praw człowieka jest prawo do obrony siebie i swojej rodziny – ten kto pozbawia obywateli środków samoobrony jest stronnikiem terrorystów. Na wstępie trzeba jasno powiedzieć, że terroryści, w przeciwieństwie do praworządnych obywateli, zaopatrują się w broń na czarnym rynku. Legalny rynek broni palnej nie jest terrorystom potrzebny. Jest za to niezbędny obywatelowi, aby mógł się przed terrorystą obronić. Restrykcje nakładane na legalny, cywilny rynek broni palnej nie wpływają w żaden sposób na źródło aktów terroru – co stwierdzono również w samej dyrektywie.

Dyrektywa UE wprowadza m.in.:
– bezwzględny zakaz posiadania przez osoby prywatne broni samopowtarzalnej (półautomatycznej), nawet pozbawionej cech użytkowych, łącznie z konfiskatą broni już legalnie posiadanej (dotyczy to większości modeli broni sportowej)
– utrudnienie nabywania broni, części broni oraz amunicji za pośrednictwem Internetu;
– zaostrzenie przepisów dotyczących obrotu bronią dezaktywowaną, pozbawioną cech użytkowych (dotyczy to większości broni używanej przez grupy rekonstrukcji historycznej)
– zaostrzenie przepisów dotyczących kolekcjonowania broni
Regulacje te uderzą w strzelectwo sportowe, w grupy historyczne, w kolekcjonerów i myśliwych. Nie uderzą zaś w terrorystów, którzy w atakach używają broni automatycznej oraz innej już obecnie zabronionej na terenie UE. Postulowane przez komisarzy Bieńkowską i Avramopoulosa restrykcje nie redukują potencjału ofensywnego terrorystów, zmniejszają za to możliwości obronne obywateli.
W obecnej sytuacji geopolitycznej, w której szeroko postuluje się odbudowę obrony terytorialnej na wzór Armii Krajowej, powyższe rozwiązania są nieodpowiedzialne i niedopuszczalne. Polityka rozbrajania Europy, a w tym Polaków to kierunek samobójczy".

Poniżej publikujemy linki do stron, na których można złożyć swój protest przeciwko bezprawnemu ograniczaniu praw obywatelskich:

1. Petycja 

https://www.change.org/p/council-of-the-european-union-eu-you-cannot-stop-terrorism-by-restricting-legal-gun-ownership?tk=Drgw8GxMnxlxc-b2-a2_SmFHPYo44rNZ5SKwImr6Lgk&utm_source=petition_update&utm_medium=email

2. Wyrażenie opinii: 

https://ec.europa.eu/transparency/regdoc/?fuseaction=feedback&docId=3085376

3. Informacja dotycząca petycji:

https://www.facebook.com/StopIP156110/

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 5

. . . . . .


Bractwo Strzeleckie SALWA w Wołominie